Motywacja w 12 krokach - kulturystyka-online.pl

Świetny artykuł o motywacji ukazał się na najlepiej rozwijającej się stronie o kulturystyce http://www.kulturystyka-online.pl , polecam lekturę . Na końcu podany link do pełnej wersji. 


Czy wiesz...
Czasami 12-tygodniowa podróż może się wydawać długa, samotna i monotonna, ale spocznij wiedząc, że miliony ludzi przetarły Ci już szlaki.


Jeśli chcesz podjąć wyzwanie 12-tygodniowej transformacji, musisz wziąć w garść swoją motywację i... Chcę, żeby Ci się udało więc skorzystaj z 12 poniższych porad, aby wspiąć się na 12 stopni prowadzących do sukcesu.


Motywacja w 12 krokach, czyli krótkoterminowy program, który pomoże Ci odnieść sukces w transformacji.
Kris Gethin


Motywacja jest czymś, co czeka na Ciebie z otwartymi ramionami, a w momencie kiedy Ty otwierasz swoje, by ją powitać, ona odwraca się i ucieka jak wiatr w przeciwnym kierunku, czasami na zawsze.

Jeśli chcesz podjąć wyzwanie 12-tygodniowej transformacji, musisz wziąć w garść swoją motywację i upewnić się, że będzie Cię prowadzić na każdym kroku Twojej wyprawy.

Od dawna jestem osobistym trenerem, szczególnie tych, którzy chcą podjąć wyzwanie 12-tygodniowej transformacji i mi, jako osobie, która sama przeszła taką transformację, oraz która skutecznie przeszkala swoich klientów, udało się zebrać 12 kroków do sukcesu transformacji, które skutecznie Cię zmotywują.

Chcę, żeby udało Ci się osiągnąć sukces tak jak moim klientom i doświadczyć radości i euforii z tym związanej, więc skorzystaj z 12 poniższych porad, aby wspiąć się na 12 stopni prowadzących do sukcesu.

1. Zrób zdjęcia "przedtem"
Dzięki kilku zdjęciom wykonanym przed podjęciem wyzwania możesz zobaczyć jak naprawdę wyglądasz. Z reguły mamy tendencję, by unikać niepochlebnych zdjęć i często patrzeć na obrazy, które ukazują nas w dobrym świetle. 

Strategicznie umieścić swoje zdjęcia w miejscach, gdzie będziesz na nie patrzeć codziennie, nie ważne jak bardzo będzie to bolesne. Będzie Ci to stale przypominać, dlaczego zdecydowałeś się podjąć tak trudne wyzwanie, na którym znajdziesz nie jeden wybój lub kompletną blokadę.

Jeśli jesteś na tyle odważny, to proponuję, żebyś umieścił swoje zdjęcia tam, gdzie członkowie rodziny i przyjaciele mogą je zobaczyć. Ujawnisz w ten sposób prawdę, którą ukrywałeś tak długo, a do której czas najwyższy się przyznać. Pokaż tym ludziom (i sobie), że odpowiadasz za swoje decyzje z przeszłości, czego potwierdzeniem będzie podjęcie działań mających na celu naprawienie tego, co zaplanowałeś naprawić.

2. Odsuń się od ludzi, którzy nie chcą lub nie są w stanie Ci pomóc i zamień ich na tych, którzy będą Cię wspierać:
Negatywne opinie mogą stać się jednym z największych wrogów w walce o sukces transformacji. Czasami czujesz się zdołowany i masz ochotę oszukać podjadając "małe co nie co" z nadzieją, że wtedy poczujesz się lepiej. Kiedy przyjaciel mówi do Ciebie: "No dalej, to tylko jeden mały kawałek ciasta, przecież Ci nie zaszkodzi", to tak jakbyś walczył na skraju przepaści ze swoim złym bratem bliźniakiem. Uwierz mi, ten "mały kawałek ciasta" zrobi swoje. 

Poczujesz się paskudnie, kiedy upadniesz jeszcze niżej przez wściekłość, że posłuchałeś przyjaciela i pozwoliłeś zniszczyć swój cel. Z własnego doświadczenia wiem, że dodatkowa godzina morderczego cardio nie pomoże za bardzo w złagodzeniu bólu, zwłaszcza jeśli robisz to z poczucia winy, a nie z dobrych pobudek.

Uważaj na bliskich, którzy będą próbować sabotować Twoje osiągnięcia.

W takich momentach szanuj wszystkich swoich znajomych, ale skłaniaj się ku tym, którzy obdarzą Cię pozytywną energią. Nie zaszkodzi porozmawiać z nimi wszystkimi na początku tego wyzwania, aby wyrazić jak bardzo ważne i trudne jest to dla Ciebie, i że będziesz wdzięczny wszystkim za wsparcie w tym czasie.

3. Nagradzaj się:
Rodzice mają zwyczaj nagradzania dzieci ze słodkościami; ten rodzaj uzależnienia może przeniknąć aż do dorosłości. Musimy odwrócić się od tego sposobu myślenia i nagradzać się w inny sposób. Chcę, żebyś raz w tygodniu zapisał nagrodę, z której ucieszyłbyś się w weekend. 

Nagródź się:
  • Odzieżą wysokiej jakości
  • Sprzętem do ćwiczeń wysokiej jakości
  • Najlepiej sprzedającymi się suplementami
  • Innymi rarytasami zakupionymi np. w tematycznym sklepie internetowym.

Po zakończeniu udanego tygodnia Twojego wyzwania możesz się nagrodzić. Jeśli nie udało się pomyślnie zakończyć tygodnia, musisz odpuścić sobie nagrodę - bez wymówek! Wybierz rzeczy, które lubisz, takie jak noc w kinie (bądź przygotowany i weź batonika proteinowego ze sobą) książki do masażu, zakup ubrania itd.

Najlepsi producenci batonów proteinowych: 
  • Promax prezentuje: batony Promax
  • BioNutritional prezentuje: batony Power Crunch
  • Detour prezentuje: batony Detour
  • ISS Research prezentuje: Pro42

4. Zdobądź wiedzę o ćwiczeniach i swoim ciele: 
Zdobycie merytorycznej wiedzy z zakresu Twojej transformacji pomoże Ci zrozumieć, dlaczego bierzesz w niej udział, i sprawi, że nie będziesz czuł się tak wyalienowany. Poznając korzyści dla zdrowia płynące z właściwego odżywiania i zalety wynikające z wykonywania ćwiczeń fizycznych, ładujemy więcej amunicji do broni, którą walczymy z naszymi wymówkami nie pozwalającymi nam ćwiczyć lub stosować dietę.

5. Znajdź wzór do naśladowania: 
Wzorów do naśladowania można znaleźć wiele, każdy z nich różni się proporcjami gabarytów, ale chciałbym żebyś znalazł swój własny ideał, do którego Ty sam chcesz dążyć. Wiele celebów ma niezłe ciała, które podobają się ludziom, więc może wykorzystaj właśnie ich jako model, do którego będziesz starał się dotrzeć. 

Podobnie jak w przypadku swoich zdjęć "przedtem", umieść zdjęcia swoich idoli w strategicznych miejscach. Będą Ci one stale przypominać o celu, który chcesz osiągnąć. 

WAŻNE! Musisz wierzyć, że cel który sobie obrałeś jest możliwy do zrealizowania. Dlatego nie rób sobie wycinanek ze zdjęć Arnolda Szwarzeneggera jeśli obecnie wyglądasz jak Danny DeVito. Ja osobiście porozrzucałem w różnych punktach domu zdjęcia Marka Wahlberga - to one wyznaczały mi na początku cele. Z biegiem czasu zmieniłem moje zamiary. Ty też będziesz mógł! 

6. Bądź odpowiedzialny: 
Jeśli nawalisz, nie wiń korków ulicznych, zobowiązań w pracy, spraw rodzinnych itp. Zawsze powtarzam: "Jeżeli byłeś w miejscu, gdzie mogłeś napić się wody, to mogłeś równie dobrze wypić shake'a proteinowego". 

Jeden z moich klientów, który był prawnikiem, pracując w sądzie musiał prosić o pozwolenie na przerwę, żeby pójść do toalety. Niewiele osób wie, że w rzeczywistości robił te przerwy, po to, żeby w międzyczasie zjeść batona proteinowego. Mężczyzna ten zakończył swoją transformację wygraną, bo wiedział, że to on musi być odpowiedzialny za swoje działania, a nie sędzia, jego klient lub długość sesji sądu. Całość artykułu:
http://www.kulturystyka-online.pl/motywacja-w-12-krokach-jak-odniesc-sukces-w-transformacji.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Suplementacja w trakcie treningu?

Posiłki przed – i potreningowe nikogo nie dziwią, jednak niedawno pojawił się także nowy trend. Jest nim picie napoju izotonicznego w trakc...