Aleksander Fronczek: Ale bieganie jest takie nudne... - obalamy mity

Ale bieganie jest takie nudne...

To argument często wypowiadany przez osoby, które próbuję zachęcić do biegania. Bieganie może być nudne, ale TYLKO na Twoją prośbę.
Co więcej, taką opinię na temat biegania mają najczęściej osoby, które nie biegały od czasów szkoły, ewentualnie spróbowały dwa razy i się zraziły. Gdyby tak było naprawdę, to by oznaczało, że setki tysięcy biegaczy na całym świecie to ludzie, którzy lubią się nudzić? A chyba tak nie jest.


Jak biegać żeby się nie nudzić?
Do biegania można podejść przynajmniej na dwa sposoby:
1. Bieganie jako sport w którym chcemy być coraz lepsi.
2. Bieganie jako forma zrelaksowania się, naładowania baterii itp.

Pierwsza grupa aby robić postępy musi stale dawać z siebie wszystko na treningach, trzymać się planu treningowego, myśleć o właściwym odżywianiu. Jeżeli stawiasz sobie konkretny cel np. przebiegnięcie półmaratonu poniżej 01:30:00 to każdy trening jest dla Ciebie interesujący, wymaga skupienia i nie ma mowy o nudzie.

To raczej druga grupa może narzekać na „nudę” podczas biegu, ale jak wspomniałem, tylko na własną prośbę. Jeżeli biegasz rekreacyjnie, 2 – 3 razy w tygodniu i nie obchodzą Cię czasy, wyniki itd. to i tak masz wiele sposobów na uatrakcyjnienie treningów.
Co konkretnie?
- Potraktuj bieganie jako formę relaksu, ułożenia myśli, albo odrzucenia myśli, które Cię dręczą i zaznaj chwilę spokoju. Bieganie może być formą medytacji.
- Słuchaj muzyki podczas biegu. Ulubiona muzyka wprawi Cię w dobry nastrój i ułatwi trening. Co więcej, może na co dzień nie masz czasu żeby posłuchać na spokojnie muzyki? Bieganie Ci to umożliwi!
- Kolejna opcja jest dla zapracowanych, ale chcących utrzymać dobrą formę fizyczną. Chcesz być maksymalnie produktywnym? Słuchaj audiobooków podczas biegania. Nadrobisz czytelnicze zaległości, a ciekawa książka odwróci Twoją uwagę od biegu na tyle, że nawet nie zorientujesz kiedy trening dobiegnie końca.
- Zwiedzaj! Biegaj w różnych miejscach, po różnych ścieżkach, a nawet miastach. Odkrywanie nowych miejsc „przy okazji” biegu, to świetna sprawa.
- W kupie siła ;) Nie biegaj samotnie, jeżeli Ci się nudzi, to może jesteś osobą, która nie lubi być długo sama i potrzebujesz towarzystwa? Super jeśli można biegać z kimś kogo się zna, ale czemu nie spróbować poznać nowych ludzi, którzy dzielą wspólną pasję – bieganie?


Sposobów na uatrakcyjnienie biegania jest pewnie więcej. Jeżeli znacie jakieś to podzielcie się nimi w komentarzach, może kogoś przekonają do regularnego biegania!

Pozdrawiam,
Aleksander Fronczek
fitgeek.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Suplementacja w trakcie treningu?

Posiłki przed – i potreningowe nikogo nie dziwią, jednak niedawno pojawił się także nowy trend. Jest nim picie napoju izotonicznego w trakc...