Odchudzanie dla zwykłych ludzi

Michał Gronowski bloguje:http://www.trener-personalny.pl/ 


Nie masz czasu na chodzenie codziennie na siłownię, stosowanie drakońskich diet i uważanie na to, co codziennie jesz?
Stosuj tych kilka prostych zasad, a możesz zrzucić kilka procent zbędnej tkanki tłuszczowej. To działa, sprawdź to na sobie!1. Zjedz porządne śniadanie - śniadanie powinno byc Twoim największym posiłkiem. nawet, gdy nie masz na nie czasu, postaraj się wstać odrobinę wcześniej, by zjeść zbilansowany posiłek. Jeśli zjesz rano sniadanie, szybko staniesz się głodny, a to dlatego, że nakręciłeś metabolizm i uruchomiłeś czynności trawienne. Dzięki temu jednemu posiłkowi, wszystko co zjesz w ciągu dnia będzie trawione szybciej. Szybka kawa z rana nie wpływa dobrze na Twoją figurę, ale gdy dodasz do niej obfity posiłek, efekty możesz zauważyć już po kilku tygodniach i to nie tylko lepszą figurą, ale także duzo lepszym samopoczuciem i energią do podejmowania codziennych wysiłków.


2. Jedz 5-6 razy dziennie - Jeśli dotychczas cały dzień wytrzymywałeś na kawie i prawie całe dzienne zapotrzebowanie kaloryczne spożywasz na wieczór, Twój organizm bardzo szybko się do tego przyzwyczaja i magazynuje ebergię na zapas, by przetrwać tak długi czas bez jedzenia. A zapasową tkanką jest właśnie tkanka tłuszczowa! Jeśli rozkładasz całodzienne zapotrzebowanie kaloryczne na kilka mniejszych posiłków, rozkręcasz tym metabolizm i nasycasz tym samym głód. Organizm trawi momentalnie Twój mniejszy regularny posiłek. Nie ważne jak duży będzie Twój posiłek, wystarczy, że będziesz jadł go około 20 minut, by nasycić Twój mózg i ośrodek głodu, znajdujący się w nim. 

3. Spalaj tłuszcz, trawiąc - zjadaj codziennie przynajmniej około 1,5 grama białka na kilogram masy ciała, ale tej, którą chciałbyś osiągnąć, a nie tej, którą masz. Jeżeli dostarczysz tylko trochę węglowodanów do posiłku, a nie dostarczysz tłuszczu, organizm będzie czerpał energię na trawienie właśnie z pokładów tłuszcz na Twoim ciele. Tłuszcze spowalaniają metabolizm, a ich eliminowanie w postaci tych nasyconych, zwierzęcych i twardych tłuszczy, względem tych zdrowych wielonienasyconych przyśpieszą odchudzanie. Spożywaj tłuszcze, zawierające kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w rybach, owocach morza i kwas gamma-linoleowy znajdujący się w pestkach dyni, oleju lnianym, czy oleju z wiesiołka.


4. Pij zieloną herbatę - pozytywnie na metabolizm wpłynie także częste picie zielonej herbaty. W porównaniu do zwykłej hebraty, zielona zawiera więcej aktywnych enzymów. Woda, którą zalewasz hebratę powinna mieć około 80 stopni Celsjusza, więc po zagotowaniu odczekaj około 4 minut. nie wyrzucaj fusów, gdyż napar z drugiego parzenia dobrze stymuluje procesy trawienne. 

5. Zrób bilans - zrzucając zbędne kilogramy z tłuszczu nie unikniesz ruchu. Musisz dostarczać mniej kalorii dziennie, niż Twój organizm potrzebuje, a im większe masz zapotrzebowanie na kalorie, tym więcej możesz jeśc zachowując wciąż ujemny bilans kaloryczny. Na początku spróbuj zastąpić samochód częstszymi spacerami, nie jeździj windą, a chodź schodami. Podejmując się aktywności fizycznej pamiętaj, że im więcej masz mięśni, tym wieksze Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Nie bój się zatem lekkiego rozrostu muskulatury, bo zapewni Ci ona szybsze spalanie pokarmu i kalorii oraz jędrną sylwetkę niezależnie od płci.


Autor:
Michał Gronowski
http://www.trener-personalny.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Suplementacja w trakcie treningu?

Posiłki przed – i potreningowe nikogo nie dziwią, jednak niedawno pojawił się także nowy trend. Jest nim picie napoju izotonicznego w trakc...